यसरी रुदै फोहोर बटुलेर आफ्नो जिबिका गर्दै यी बृद्ध आमा ,सडकमै यसरी सुत्छन् ,कठै (हेर्नुस् भिडियो )

हरेकको जिन्दगीमा अनगिन्ती पि डाहरु छन् ।तिनै पि डा हरुलाई संगालेर मान्छेहरु आफ्नो जीवन बिताइरहेका हुन्छन् ।जिन्दगी जिउदै जाने क्रममा कति धेरै पि डाहरु र चो टहरु आइपर्छ त्यो त छदै छ तर लकडाउनको पी डा भने सबैले भोग्नु परेको छ ।

यो लकडाउनमा हुने खानेलाई त धेरै गा ह्राे छ अझ नहुनेलाई त झनै कति धेरै गाह्राे होला ।निश्चय पनि दु खले बाच्न सिकाउछ तर यतिधेरै दु ख भयो भने पनि अत्याधिक गा ह्राे हुन्छ जिन्दगी जिउनलाई ।मानिसले आफ्नो बिहान बेलुकाको छाक टार्न यसरी बाटोमा गएर फो होर उठाउनु पर्दा खेरि झनै कति धेरै पी डा होला ।

जम्मा दस रुपैयाको लागि यसरी बिहान देखि बेलुकासम्म फो होर उठाएर बस्ने यिनी हुन चन्द्रबहादुर ।हेटौडा घर भइ हाल भक्तपुरको गल्लिमा यसरी नै फो हो र उठाएर आफ्नोे दैनिकि चलाउदै आएका छन् ।बेलुका भक्तपुरकै सडकका पे टिमा उनले रात का ट्ने गरेका छन् ।

बिहानै सबेरै कसैले फो होर फ्यालेकि भन्दै उनी फो हो र लाई पल्टाउन थाल्छन् ।कसैले बोतल फ्यालेका हुन्छन् त कसैले प्लास्टिक ,ती सबै भेला पारेर क बाडीमा बेचेर आएको एकदमै थोरै पैसाबाट जसोतसो उनी अहिलेसम्म धानिएका छन् ।

उनको शरिरमा भएको कपडा पनि एकदमै म हिलो देखिन्छ ,लगभक तीन महिनाबाट उनी एउटै लुगामा रहेछन् ।सुरुवाति दिनमा काठमाडौं ज्या मी काम गर्न भन्दै आएका उनी अन्ततः यस्तो बा ध्यताको द लद लमा फ स्न पुगे ।ग रिबिको च पेटामा परेका हामी नेपालिले आखिर सुखको सास कहिले फेर्ने होला ।

हेर्नुस् भिडियो सामाग्री

प्रतिक्रिया

recent post

Sudursanchar.com एक नया नेपालि डिजिटल पत्रिका हो जसमा सबैभन्दा छिट्टो तजा खबर पढ्न पाइन्छ, यो निउज पोर्टल अहिलेको युवा पुस्तालाइ पत्रिकाबाट आफ्नै हातमा रहेको डिजिटल डिभाइस बाट हेर्न मिल्ने तरिकाले डिज​ऐन गरिएको छ ।

 

सम्पादक निस्चल सङ्गितम

© NestNepal. All right reserved. Website Designed & Developed By : Nest Nepal