नत आँखा नत आफन्त , बुढेसकालमा कोहि छैन सहारा ,एक्लै भोकभोकै ,कठै (हेर्नुस् भिडियो )

एक सेकेन्ड हामिले आँखा बन्द गरेर यो संसार हेर्ने प्रयाश मात्रै पनि गरेउ भने हामिलाई थाहा हुनेछ आखाको महत्त्व के हो भनेर । यी आमाले भने यो उमेरमा आँखा गुमाउनुभयो । दुख आँखा गुमाउनु मात्रै कहाँ थियोर आफन्त कसैले पनि नहेरेको झनै दुखमाथि दुख छ ।

जिन्दगीभर दुख गरेर र क्सि बेचेर पैसा कमाउनु भयो र घर सम्पत्ति जोड्नु भयो तर आज आफ्नै घर र आफ्नो सम्पत्ति हेर्ने आमासग आँखा नै छैन ।आमाको अध्यारो जिन्दगी त्यसमाथि कोहि पनि सहारा छैन । आमालाई खाना पकाएर त के तातो पानी समेत उमालेर दिने मान्छे कोहि पनि छैनन् ।हुदा त आमाले केही खानुहुन्छ तर केही पनि नहुदा आमा भोकभोकै बस्ने गरेको बताउनुहुन्छ । यो जुनिमा यो भन्दा ठूलो चो ट आमाको लागि के नै हुन्थ्यो होलार ।

जिन्दगीले हामिलाई कहाँ लगेर कतिबेला सुताउदोरहेछ कल्पना समेत गर्न नसकिने कुरो हामिले भोग्नु पर्दो रहेछ ।गुल्मिको गुल्मिदरबार गाउपालिका वडा नम्बर १ को भोटेमाझि भन्ने ठाउबाट आज तपाईहरु समझ यी बुढि आमाको संघर्षको कथा प्रस्तुत गर्दैछौ ।

हेर्नुस् भिडियो सामाग्री

प्रतिक्रिया

recent post

Sudursanchar.com एक नया नेपालि डिजिटल पत्रिका हो जसमा सबैभन्दा छिट्टो तजा खबर पढ्न पाइन्छ, यो निउज पोर्टल अहिलेको युवा पुस्तालाइ पत्रिकाबाट आफ्नै हातमा रहेको डिजिटल डिभाइस बाट हेर्न मिल्ने तरिकाले डिज​ऐन गरिएको छ ।

 

सम्पादक निस्चल सङ्गितम

© NestNepal. All right reserved. Website Designed & Developed By : Nest Nepal